11. Potansiyel farkı - akım grafiği verilen M ve N iletkenlerinden, M iletkeninin direnci 9 'dur. Potansiyel fark M 3V 2V V 0 N i 2i 3i C) 6 Akım Buna göre N iletkeninin direnci kaç ohm olur? A) 1 B) 3 D) 9 E) 18 3.

merhaba,
ohm kanununa göre
V=I.R
R=V/I
olarak yazılabilir.
RM=3V/I
9=3V/I
V/I=3 yazılabilir.
Rn=V/3I
Rn=(V/I).1/3
Rn=3.(1/3)= 1 ohm bulunur.
Başarılar.
#LegendofEngineer