Cevap :
3 günde 18 litre su tüketiliyor.
1 günde kaç litre su tüketildiğini bulalım.
18:3=6 litre bir günde tüketilen su.
6 litre = 6000 mililitre
Günde ortalama 1500 ml su tüketiliyor ise
6000:1500=4 Bu ailede dört kişi yaşıyor.
İYİ ÇALIŞMALAR!
1 günde kaç litre su tüketildiğini bulalım.
18:3=6 litre bir günde tüketilen su.
6 litre = 6000 mililitre
Günde ortalama 1500 ml su tüketiliyor ise
6000:1500=4 Bu ailede dört kişi yaşıyor.
İYİ ÇALIŞMALAR!