2.sınıf Matamatik Anlamadımda yardımcı olurmusunuz

Elif, 3 kg elma almis. Elmanin 1 kg'si de 4 TL'mis.
4 x 3 = 12 TL elma tutar. (3 ile carptik cunku 3 kg elmanin kac TL ettigini bilmiyoruz.)
Saticiya 50 TL vermis.
50 - 12 = 38 TL para ustu alir.