👤

Yandaki verilerden yararlanarak bir problem kuralım. Problem Ahmet Bey, yanda 1 kg'inin fiyatları yazılı sucuktan 2 kg, peynirden 1 kg ve zeytinden yarım kilog- ram aldı. Ahmet Bey, aldıkla- rına kaç Türk lirası ödemiştir? Bu problemi defterinize çözünüz. X Tablo: Ürünler ve Fiyatları Ürün O PEYNİR PROBLEMLER ZEYTİN 1 kg Fiyatı 48 TL 26 TL 18 TL​

Yandaki Verilerden Yararlanarak Bir Problem Kuralım Problem Ahmet Bey Yanda 1 Kginin Fiyatları Yazılı Sucuktan 2 Kg Peynirden 1 Kg Ve Zeytinden Yarım Kilog Ram class=

Cevap :

Adım adım açıklama:

2 kilo sucuk almış

48×2=96

1 kilo peynir almış 26 TL

yarım kilo zeytin almış

18/2=9

96+26+9=131 TL ödemiş

Cevap:

131 TL

Adım adım açıklama:

Sucuğun 2 kg'ı= 48×2= 96 TL

Peynir= 26TL

Zeytinin yarım kg'ı= 18÷2=9 TL

96+26+9= 131 TL ödemiştir