İşlem yaparak çözümü atabilir misiniz? Çok acil..

Cevap:
1
Açıklama:
x= 10 cm = 0,1 m
k= 200 N/m
Ep= 1/2. k.x^2
Ep=1/2.200.(0,1)^2
Ep= 1 J olur.