Cevap :
Cevap:
gunde 6 olcek yani 6×4=24
1 haftada ise 7×24=168
bu da sana 16,8 cl yapar
25-16,8=8,2 cl kalır
günde 3 defa ikişer ölçek içiyorsa --> bir günde toplamda 6 ölçek içmiş oluyor
1 ölçek = 4mL ise 6 ölçek = 24mL
yani bir günde toplamda 24 mL şurup içiyormuş
o zaman 1 haftada 24×7= 168 mL içmiş olur
ilk başta şişede 25 cL şurup vardı
1 cL = 10 mL ise 25cL = 250mL dir
250 mililitrenin 168 mililitresini içmiş
bu durumda şişede kalan miktar:
250-168= 82 mL dir
CEVAP: 82
anlamadığın bir yer olursa söyleyebilirsin :)
kolay gelsin...