Cevap :
Merhaba
Bu soruda ters orantı kuracağız. Yani, bir şampuanın 1 günde 5/2 si kullanılıyorsa, 1 haftada yani 7 günde ne kadar harcandığını öğrenmek için bu orana x deyip soruyu çözelim.
- 1 günde = 5/2
- 7 günde = x
- 1.x = 5/2.7
- x = 35/2 sini harcamıştır.
Cevap 35/2 olur.
Benzer soru için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.
- https://eodev.com/gorev/26056086
Başarılar