👤

Cok acıl kagıtta cozumlu 7 sınıf

Cok Acıl Kagıtta Cozumlu 7 Sınıf class=

Cevap :

Cevap:

1 kg elma a lira ise

12a kg elma alınmış. 50 tl para vermiş 14 lira para üstü almış.

o zaman 12a kg elmanın kaç tl olduğunu bulmak için;

50-14= 36

12a kg elma 36 tl

eğer fiyatı kilogram miktarına bölersek 1 kilo elmanın fiyatını bulabiliriz

36/12=3

1 kg elma 3 tl dir.

:))

ᴍᴇʀʜᴀʙᴀʟᴀʀ

Cevabınız ekte sunulmuştur.

Kolay Gelsin :)

#M'

Görseli göster АНОНИМ