👤

Günde 3 kg daha fazla peynirli bö- rek satılsaydı , bu böreğin satışından 324 TL kazanılacaktı. Buna göre peynirli böreğin kg, kaç TL'dir?​

Cevap :

Cevap:

Tamam

Adım adım açıklama:

Bunun için 324ü 3e bölmen gerek ki 1 kg'ı bul.

324 bölü 3 = 108

Yani 1kg 108 TL

***EN İYİ SEÇERSEN KRALSIN***

Cevap:
1 kg’ı 108 TL’dir

Adım adım açıklama:
• 324 : 3 = 108

Açıklama:
En iyi seçersen sevinirim iyi dersler :)