Cevap :
Açıklama:
1 gram karbon 12 gramdır 2 karbon 24 gram olması gerekmektedir yani 1 mol C2 24 gramdır. 48 gram dediğine göre bu bileşik 2 moldür.
1mol C2H6 =30 gram
2 molC2H6=60gramdır
SONUÇ 60
Açıklama:
1 gram karbon 12 gramdır 2 karbon 24 gram olması gerekmektedir yani 1 mol C2 24 gramdır. 48 gram dediğine göre bu bileşik 2 moldür.
1mol C2H6 =30 gram
2 molC2H6=60gramdır
SONUÇ 60