👤

250 gr fındık alarak sekiz TL ödeyen gülsuyu 1 kg fındık alsaydı kaç TL ödeyecekti

Cevap :

☾☆ Selam En iyi seçersen sevinirim Soruya geçelim. ☾☆

Şöyle düşünebiliriz.

(250 250 artırabiliriz yani 250nin katları 250+250=500 gibi)

(Para olarakta 8'er yani 8'in katlarından gideceğiz.)

250 gr fındık ↬ 8 TL

500 gr fındık(250 arttırdım) ↬ 16TLolur ozaman

750 fındık ↬24 TL olur

1000 gr (Hatırlarsak 1000gr=1Kg'dir)= 32 TL olur.

Cevap ↬ 32 TL ödeyecektir.

「 İyİ dersler 」

Cevap: 32

Adım adım açıklama: 250 G için 8 TL ödemiş oluyorsa

250.4 = 1000

8.4 = 32

Yani 1000 G için 32 TL ödeyecekti