👤

5 kg elma ile 1 kg portakala 19 lira ödedik 1 kg portakalın fiyatı 4 tl olduğuna göre 1 kg elma kaç liradır ​

Cevap :

Adım adım açıklama:

1 kg portakal 4 TL

19-4:15 TL elmaya kalır

15/5:3

1 kg elma 3 TL dir

umarım anlarsın:)

Adım adım açıklama:

toplam 19 TL harcanmış ve 1 kg portakal alınmış. portakalın bir kilosu 4 TL olduğundan 19-4=15

toplam 15 lt kalıyor. 15 TL ye 5 kg elma aldığımızda göre 15/5=3

1 kg elma 3 TL dir