fotaraftaki soruyu çözmeme yardım edermisiniz rica etsem

Her 0,2 sn'de atma okuyorsa 1/0,2 dalga olusuyor demektir. yani frekansı 5 Hz'dir.
a-) dalga boyu, lamda= V/f= 20/5= 4 cm
b-) iki tepe arasinda gecen sure periyottur. yani T= 2 sn'dir
o halde dalga boyu lamda = V.T= 20.2= 40 cm olur.