Cevap :
[tex] \red{✦ѕ} \orange{єℓ} \green{αм} \blue{ℓα} \purple{яя✦ }[/tex]
[tex] \tt\purple{öɴᴇмℓi \ вiℓɢi}[/tex]
[tex]1 \: yıl \: = \: 52 \: \: hafta[/tex]
➻ İlk önce haftalık tüketimini bulalım.
[tex] \purple{{•}}[/tex] 18 × 2 = 36 TL'lik su eder.
➻ Şimdi 1 yılda tüketilen damacana sayısını bulalım.
[tex]52 \times 36 = 1872 \: \: olur[/tex]
➻ 1872 yıllık tüketilen damacanaların fiyatıdır.
❥Örnek Soru
• 1 paket makarnanın fiyatı 8 TL'dir.Aylık 13 paket makarna tüketen bir aile aylık kaç TL'lik makarna tüketir?
➻ İlk önce aylık tüketimi bulalım.
➦ 8 × 13 = 104 TL'lik makarna eder.
✧вαşαяıℓαя✧
#Optitim
ᴇꜱᴇɴʟɪᴋʟᴇʀ...
Fєnєявαнçє♾
★ⓩⓔⓨⓝⓔⓟ★
[tex] \pink{ \infty \infty }[/tex]
Cevap:
[tex] \color{blue}{Hallo`♡}[/tex]
1 yıl = 365 gün ve 57 haftadır.
- 1 damacana su 18 TL ve haftada 2 damacana su tüketiliyormuş.
[tex]18 \times 2 = 36 \\ 36 \times 52 = 1872[/tex]
Bu aile 1 yılda 1,872 TL'lik su tüketir.
Başarılar dilerim...
#Julietinim
#IDarkSea