Cevap :
Merhaba
• 2 kg Elma almış, Elmaların kg 4.5 TL.
4.5 × 2 = 9 TL
• 2 kg Nar almış, Narların kg 6.25 TL.
6.25 × 2 = 12.50
• 1.5 kg Muz almış, Muzların kg 6.5 TL.
6.5 ÷ 2 = 3.25
6.5 + 3.25 = 9.75 kr.
• Şimdi çıkan sonuçları toplicaz.
12.50 + 9.75 + 9 = 31.25 kr.
Cevap = C) 31.25 kr ödemesi gerekiyor.
&kalpsiz`
Aldığı miktarları maddi değere çarparsak
[tex]6.5 \times 1.5 = 9.75[/tex]
[tex]4.5 \times 2 = 9[/tex]
[tex]6.25 \times 2 = 12.5[/tex]
toplamda
[tex]9.75 + 9 + 12.5 = 31.25[/tex]