👤

100 liraı olan Ayşe kilosu 3,5 TL olan domateslerden 24 kilogram alıyor.Kalan parasıyla kilosu 2 TL olan salatalıklardan kaç kilo alabilir? Çok acil ve açıklamalı lğtfen

Cevap :

24×3.5 = 84 TL yapar

bu bizim domatesler için harcadığımız para

şimdi başlangıç paramızdan çıkarıyoruz

100-84=16 TL

şimdi biz bu kalan parayla 2 TL'lik salatalardan alacağız

16:2= 8 kilogram alabiliriz

iyi çalışmalar

Cevap:

24×3.5=84 TL

Açıklama:

  • EN İYİ SEÇERSEN SEVİNİRİM... İYİ DERSLER...~