soruyu yaparsaniz sevinirim arkadaslar

Cevap:
sorunun cevabı 2atm anlamadigin yer olursa sor
Açıklama:
normal şartlar altında bir mol CaCO3
40+12+3×16=52+48=100gr yapar
1mol. 100gr ise
? mol. 25gr. içler dışlar
100?=25. ?=25/100. ?=0.25 mol yapar
P.(5,6)=(0,25)×(22,4/273)×(546)