👤

Bir üretici tarlasından aldığı 416 kg kuru fasulyenin yarısının bir kg'ını 8 TL'den kalanının bir kg'ını 12 TL'den satıyor.
Fasulyelerin tamamını 14 TL'den satsaydı üreticin eline kaç lira daha fazla para geçerdi? Acil söyler misiniz​