0,5 mol C2H2 ile 1,2 mol H2 gazı,
C2H2(g)+2H2(g)=C2H6(g)
Tepkimesini tam verimli olarak gerçekleştiriyor.Buna göre tepkime sonunda kapta toplam kaç mol gaz bulunur? (1.soru(cevabı 0,7 ama işlemli cevap lazım) )
44,8 gram SO3 gazı ile
2SO3(g)=2SO2(g)+O2(g)
Tepkimesi gerçekleştirildiğinde 4,48 gram O2 gazı oluşmaktadır.Buna göre tepkimenin verim yüzdesi kaçtır? (O=16(g)/ mol, S=32(g)/ mol)
(Cevabı %50 ama işlemli cevap arıyorum)

