Sürtünmelerin önemsenmediği ortamda K noktasından yatayla
37°lik açı yapacak şekilde eğik atılan cisim kesikli yörüngeyi izleyerek L noktasında yere çarpıyor. Cisim hareketi sırasında yerden
en fazla 45 metre yüksekliğe çıkabilmektedir.
Buna göre, K ve L noktaları arasındaki uzaklık kaç metredir?
(g = 10 m/s²; sin37° = 0,6; cos37° = 0,8)
A) 240
B) 200
C) 180
D) 120
E) 100
